Kobiety w dzisiejszych czasach dbają o swoją karierę oraz dom, męża i dzieci. Bardzo dużo z nich nie ma żadnego hobby ponieważ brakuje im czasu.

Ważne jest aby kobiety pracujące nie zapomniały, że rozwijanie ich zainteresowań i pasji oraz spełnianie marzeń jest kluczowe w zachowaniu zdrowia. Dzięki temu będą się czuły wartościowe i spełnione. Hobby pomaga również rozładować negatywne emocje.

Popularne hobby dla kobiet – 10 przykładów

Taniec

Do najpopularniejszych hobby kobiet zalicza się taniec, który jest uniwersalnym językiem na całym świecie. Poprzez taniec możemy wyrazić swoje emocje, rozwinąć umiejętności komunikacyjne oraz poznać nowych ludzi.  Dodatkowym plusem jest poprawa postury ciała, zwiększenie siły i budowa mięśni. Jest to też sposób na relaks i fajną rozrywkę. Tańczyć można nie tylko w profesjonalnym studiu ale również w domu, wystarczy rozpuścić włosy, puścić ulubioną muzykę i dać ponieś się rytmom.

Czytanie książek

Kolejnym bardzo popularnym hobby jest czytanie. Mówi się, że książki to okno na świat i kto czyta ten żyje podwójnie. Trzeba przyznać, że coś w tym jest. W zależności jakie książki czytamy możemy doświadczać różnych emocji, od smutku po ekscytację. W dodatku czytanie pozwala się wyciszyć. Wystarczy zadbać o dobre oświetlenie aby nie przemęczać oczu i usiąść w wygodnym fotelu z kubkiem ulubionego napoju.

Jazda konna

Coraz częściej popularna staje się jazda konna. Choć nie jest to tanie hobby to na pewno warte swojej ceny. Konie są niezwykle mądrymi zwierzętami i jeżeli dobrze się je traktuje mogą nam zapewnić nie tylko cudowną rozrywkę w trakcie przejażdżek ale również stać się najlepszym przyjacielem. Dotykanie konia i rozmowa z nim mogą się wydawać śmieszne ale działają terapeutycznie. I czyż jazda konna o wschodzie słońca po plaży nie brzmi cudownie?

Prowadzenie bloga

Prowadzenie bloga od lat króluje na liście najpopularniejszych hobby. Jest to idealne hobby dla miłośniczek pisarstwa. Być może ktoś uwielbia pisać ale boi się wydać książkę, bądź po prostu chce się podzielić swoją historią i do tego może wykorzystać blog. Taki rodzaj rozrywki jest czymś więcej niż promowaniem siebie bądź swoich produktów, jest to sposób na wyrażenie siebie. Co nie oznacza, ze na hobby nie można zarabiać. W Internecie jest wielu blogerów, którzy łączą przyjemne z pożytecznym.

Haft

Haft kojarzy się nam ze średniowieczem i babciami z chustami na głowach. Ten trend wraca do nas wielkimi krokami. Już nie tylko starsze panie haftują ale również młode dziewczyny. Jest to hobby relaksujące i wyciszające. I tak jak w przypadku bloga jeżeli ktoś ma talent może i nawet zacząć na tym zarabiać. Wiele Pań jednak decyduje się na to hobby ponieważ po stresującym dniu w pracy mogą usiąść w ulubionym fotelu bądź innym miejscu i zrelaksować się.

Wypieki

Każde hobby wiąże się z przyjemnością a jeżeli dodać do tego odrobinę słodyczy to wyjdzie miłość do wypieków. Pieczenie ciast, babeczek i wszelkiego innego rodzaju słodyczy to również dobry sposób na odreagowanie frustracji. W dodatku można tutaj wykorzystać swoją wyobraźnię. Można zacząć od książki kucharskiej bądź przepisów z Internetu a później puścić już tylko wodze fantazji i poeksperymentować. Rodzina czy przyjaciele miłośniczek pieczenia na pewno nie mają na co narzekać.

Gotowanie

Zaraz po pieczeniu na listę wskakuje gotowanie. To również forma medytacji, ponieważ wymaga to skupienia. Nie udowodniono tego naukowo ale mówi się, że osoby z tym hobby mają mniejszy poziom stresu, ich nastrój poprawia się poprzez przebywanie wśród jedzenia i unoszących się aromatów oraz poprawia się ich samoświadomość. Jest to też dobry sposób na poprawę zdrowia o ile przygotowuje się pełnowartościowe posiłki bogate w składniki odżywcze a nie tylko jedzenie typu fast food.

Podróżowanie

Podróżowanie to świetny sposób na poznanie nowych ludzi, miejsc i odmiennej kultury. To dobry trening samoświadomości. Dzięki takiej formie spędzania czasu wolnego mamy możliwość poszerzenia horyzontów i być może zyskanie innego spojrzenia na otaczający nas świat jak również wyzbycie się uprzedzeń. Być może nie jest to tanie hobby choć w dzisiejszych czasach jeżeli ktoś jest zdeterminowany to może znaleźć sposoby na tanie podróżowanie, to jednak warto chociażby dla tych widoków i jedzenia.

Puzzle

Puzzle to genialny pomysł na odstresowanie. Taka forma hobby przynosi wiele radości. Plusem jest ćwiczenie pamięci. Udowodniono naukowo, iż układanie tych małych elementów w jedną całość znacznie poprawia pamięć. Być może my tego nie zauważamy od razu ale nasz mózg wykonuje swoją pracę w tym czasie. Jednak chyba najważniejszym aspektem tego hobby jest frajda po ułożeniu całego obrazka.

Ogrodnictwo

Ogrodnictwo plasuje się nieco niżej niż wymienione powyżej hobby ale nadal znajduje się w dziesiątce najpopularniejszych. Pozwala zachować równowagę pomiędzy umysłem a ciałem. Grzebanie w ziemi na świeżym powietrzu zmniejsza ryzyko depresji a latem dzięki temu zajęciu można szybko się opalić.

Hobby dla kobiet – podsumowanie

Warto znaleźć sobie hobby, ponieważ każda pasja wpływa dobroczynnie na samopoczucie i znacznie poprawia satysfakcję z życia niezależnie od wieku. Kobiety, które posiadają jakieś hobby łatwiej radzą sobie z niepowodzeniami i przeciwnościami losu i częściej doświadczają tych pozytywnych emocji.